Domein in de Creuse van ruim 10 hectare met kampeerplekken, ECO LODGE, gîte en compleet ingerichte safaritenten op ca. 8 uur rijden vanaf Utrecht.
Op nog geen acht uur rijden van Utrecht ligt Moulin des Jarassses in het groene hart van Frankrijk; de Limousin. Dit natuurschone gebied kenmerkt zich door bossen, beekjes en pittoreske dorpjes. Je kunt hier verblijven in diverse unieke accommodaties, zoals: de safaritent de luxe (PLUS) Safari Premier Pre, een safari Fôret op een prachtige locatie aan de rand van het bos of in de gîte. Maar je kunt hier ook kamperen met je eigen kampeermiddel. De plaatsen zijn vrij en niet afgebakend. Zo kun je zelf kiezen wat het beste bij jullie past. Het terrein is ruim (9ha), overzichtelijk en voorzien van twee verwarmde zwembaden. Alleen al de natuur op het terrein nodigt uit om te ontdekken! Voor de kinderen is er een heerlijk riviertje ‘La Noisette’ om te spelen, diverse verschillende soorten dieren, diverse speelhoekjes, voetbal tafel, tafeltennistafel, voetbaldoelen en stoere skelters.
In de "jardin du thé" kun je heerlijk lunchen. Ook is het mogelijk om iedere avond lekker aan te schuiven aan de table d’hôte. En voor een cappuccino of verse muntthee kun je terecht op het terras. Als het ‘s avonds frisser is, wordt de houtkachel onder de veranda aangestoken en kun je hier van een heerlijk wijntje genieten.
Het is hier een paradijs voor kinderen! Diverse verschillende hoekjes met...
speelgoed. En, naast de uitdagingen die het domein zelf biedt, zijn er fietsjes, schommel, echte BERG skelters, een grote trampoline, een jeu de boules baan en een volleybalnet. De voetbal doelen, partijtje voetballen kan altijd -:)
Er zijn bovendien 2 zwembaden: één verwarmd peuterzwembad voor de kleintjes van 3 bij 3 meter en één verwarmd zwembad van 5 bij 14 meter waar iedereen zijn baantjes in kan trekken! In de kleine ondiepe kiezelbeekjes achter het huis langs kan ook worden gepoedeld en kunnen dammen worden gebouwd en rivierkreeftjes gevangen!
Dit is een schoon en ongerept stukje Frankrijk waar je veel bossen, meertjes en pittoreske dorpjes vindt. Je kunt hier urenlang wandelen en fietsen zonder iemand tegen te komen, maar ook paragliden, kanoën, vissen en tal van andere activiteiten ondernemen. Dichtbij gelegen stadjes zijn: Auzances, Aubusson en Montluçon. Hier kun je terecht voor de dagelijkse boodschappen, een terrasje pakken en genieten van de omgeving en wat het Franse platteland te bieden heeft. In de directe omgeving kun je diverse kastelen bezoeken.
Op een kleine 20 minuten rijden, ligt festivalterrein “La Naute” met vele activiteiten en concerten, toegankelijk voor jong en oud. Het ligt aan een meertje waar gezwommen kan worden en waar je een hapje kunt eten of waar je wat kunt drinken.
TIPS IN DE OMGEVING:
- Aubusson ligt op 20 km afstand en is een mooie middeleeuwse stad, die in bekend staat om haar wereldberoemde tapijten
- Limoges, de hoofdstad van Limousin, is 1 uur rijden vanaf Aubusson en beroemd door het prachtige porselein
- Puy-de dôme, een keten van 66 vulkanen
- Le Mont-Dore, één van de eerste geclassificeerde wintersportplaatsen. Nu is dit rustieke bergdorp de perfecte bestemming voor een actieve familievakantie. In het voorjaar, zomer en najaar kun je hier heerlijk wandelen en/of fietsen en je kunt hier fantastisch eten (Café Paris!)
- Clermont Ferrand, een moderne studentenstad met vele terasjes
- de Coux, een bijzonder natuurpark gelegen in Auzances op 4km afstand van Moulin des Jarasses. Prachtig om een wandeling te maken, herten te spotten en/of een pony te huren voor een dagtrip! Er is een speeltuin aanwezig.
Bij Moulin des Jarasses kun je lekker aanschuiven aan de table d’hôte. Heb je dieetwensen of ben je vegetarisch? Dan wordt daar rekening mee gehouden. Op zondag vindt de gezamenlijke barbecue plaats met diverse soorten vlees en vis en heerlijke, verse, huisgemaakte salades! Jong en oud delen samen de tafel, iedereen is welkom!
Er wordt rekening mee gehouden als je vegetarisch, glutenvrij, notenvrij of een lactosevrij dieet volgt.
Iedere dag kun je op bestelling vers gebakken broodjes afhalen waarvoor je je kunt inschrijven op een lijst die bij de receptie hangt.
Eigenaren Andries en Judith zagen beiden een toekomst voor zich waarin ze zouden kunnen genieten van elkaars gezelschap en van natuur en vrijheid. Een plaats waar hun creativiteit, persoonlijkheid en kwaliteiten het beste tot zijn recht zouden komen! Na enkele avonden met een goed glas wijn ontstonden de ideeën om een uniek gastenverblijf te creëren waar mensen kunnen genieten van onvergetelijke overnachtingen in een bijzondere omgeving. Andries en Judith willen hun gasten een unieke belevenis meegeven.
De keuze om in de provincie Limousin te beginnen was snel gemaakt, het staat immers voor het ‘Groene Hart’ van Frankrijk. Het idee om in het departement de Creuse hun gastenverblijf te openen was simpelweg omdat deze regio het meeste en het beste van de vier seizoenen met zich meebrengt. Een koude winter, een aangenaam voorjaar, een heerlijke zomer en een prachtig najaar. Zo kunnen zijzelf en hun gasten genieten van een breed scala aan activiteiten. En uiteraard in ieder seizoen voor een ieder wat wils!